Program

  

CirKUK – 20.- 22.4. 2018

 

 

Program na letošní první KUKakci je tu! V dubnu se těšíme na vaši návštěvu v centru Nového Cirkusu CIRQUEON. Přijďte se vyřádit  a seznámit se s různými cirkusovými hračkami a nářadím, ale i s oblíbenými KUKatrakcemi.

Malí cirkusáci se seznámí s hrazdou, šálou,velkými žíněnkami i se spoustou cirkohraček. Na CirKUKu! se ti nejmenší budou také moci těšit na rozehraný koberec, na kterém se objeví spousta záhadných skrýší, které budou moci po svém zkoumat. Senzomotoriku budou děti rozvíjet nejen pomocí cirkusových hraček , ale také u originálních hravých tabulí. Novinkou na CirKUKu bude obří bludiště pro malé cirkusáky na míru připravené pro batolata výtvarnicí Magdalenou Koděrovou.

Začínáme v pátek 20. dubna dopoledne hravým hudebně-jogovým workshopem. Po jeho skončení ještě budeme muset celý prostor přenechat větším cirkusákům, kteří v centru mají své pravidelné celoroční kurzy, ale hned v sobotu otevřeme i cirKUK hernu a zaplníme na víkend celý CIRQUEON. Zarezervujte si včas místo na některý z workshopů a představení nebo si přijďte hrát jen tak. Prostudujte si podrobný program:

 

 

pátek 20. 4.  10:00 Hudebně-jógový dýchánek koupit vstupenky
sobota 21.4. 10:00-17:30 Otevřená herna Vstupenky k dispozici na místě
sobota 21.4. 10:00 BabYoga (lezoucí dítka a první krůčky) koupit vstupenky
sobota 21.4. 11:00 Babyoga II (děti od 1,5 roku do 4 let) koupit vstupenky
sobota 21.4. 14:30 Bleší cirkus koupit vstupenky
sobota 21.4. 16:00 Bleší cirkus koupit vstupenky
neděle 22.4. 10:00-17:30 Otevřená herna Vstupenky k dispozici na místě
neděle 22.4. 10:00 Moment! koupit vstupenky
neděle 22.4. 11:00 Moment! koupit vstupenky
neděle 22.4. 14:30 Bleší cirkus koupit vstupenky
neděle 22.4. 16:00 Bleší cirkus koupit vstupenky

 


Hudebně-jógový dýchánek (20.4. 10:00 - 11:30)

Vtáhneme velké i malé do interaktivního originálního příběhu, u kterého se rozhodně nikdo nudit nebude. Těšit se můžete na poutavý příběh protkaný hudbou, veselím i jógou. Budeme zpívat, tančit, hrát na hudební nástroje, těla do rytmu hudby i BabYogy prohýbat a ohýbat. Hudební dýchánek je vhodný pro chodící dítka od roku až po věkem vrásčité jedince. Na workshop se může přihlásit dospělý s jedním i dvěma dětmi. Při větším počtu dětí doporučujeme vytvořit skupinku s dalším dospělým. Workshop trvá 1,5 hodiny v klidném tempu přizpůsobeném věku a rozpoložení dětí. 

 

 

 

  Otevřená herna na CirKUKu (21. a 22. 4. 10:00 - 17:30)

Kdo si by nechtěl celý den jen hrát! Nenechte si proto ujít naší boží celodenní hernu. Nejmenší průzkumníci se mohou těšit  na novocirkusové hračky, hravé tabule, originální hravý koberec a obří bludiště se spoustou srandovních skrýší a vymožeností, ze kterých budou prckové nadšení. Těšíme se na všechny děti od 10 měsíců do cca tří let a jejich dospěláky. Věková hranice dětí není určena striktně, snažíme se ale dodržovat, aby nejstarším přítomným dětem byly cca 3 roky. Malé děti si tak dosyta mohou celý CirKUK! užít a rodiče se nemusí bát, že starší děti v zápalu hry do maličkých vrazí a podobně.

Vstupné do CirKUK herny se nerezervuje, je k dispozici na místě.

100 Kč / dítě / den

50 Kč / dospělý / den

 

 

 

BabYoga  - lezoucí dítka a první krůčky (21.4. 10:00)

Na lekci BabYogy (baby jógy) se bude zpívat, skotačit, ale hlavně jógovat. Zaměření lekce myslí na správný psychomotorický vývoj, jemnou i hrubou motoriku. Nervy uhladí nejen miminkám, ale i maminkám.

Lekce, kterou povede odbornice na baby jógu Lenka Gajdoštíková (www.babyoga.cz) potrvá 45 min a přizpůsobí se dovednostem dětí a zároveň je bude jemně stimulovat k dalšímu zkoumání nejen okolí, ale především svého těla. Pohodlné oblečení pro miminka i maminky je nezbytností a můžete-li si vzít podložku jógy se sebou, budeme rádi.

Lekce je vhodná pro všechna aktivně se plazící či lezoucí dítka a i ty, která se pokouší stoupat kolem nábytku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Babyoga II - děti od 1,5 roku do 4 let (21.4. 11:00)

Lekce baby jógy bude koncipována jako společná jógová praxe.. A na co se můžete těšit? Budeme zpívat, střídat hravé ásany, zkoumat naše těla, ale hlavně budeme blbnout, aby ten svět nebyl tak vážný. Chvilku ponecháme dětem prostor pro vyjádření a navedeme je na cestu samostatnosti a chvilku budeme prohlubovat vztah rodiče a dítka pomocí společné jógové praxe.Lekce, kterou povede odbornice na baby jógu Lenka Gajdoštíková (www.babyoga.cz) potrvá 45 min. Pohodlné oblečení pro miminka i maminky je nezbytností a můžete-li si vzít podložku jógy se sebou, budeme rádi! Baby jógování je vhodné pro děti od cca 1,5 roku do cca 4 let a jejich rodiče.

 

 

 

Bleší cirkus (21. a 22.4. 14:30, 16:00)

Oblíbený workshop se opět představí na CirKUKu. Cirkus je pro všechny… i pro batolata. Během výuky je kladen důraz na hravost, uvědomění si vlastního těla – zpevnění středu, zabalení těla, zlepšení koordinace pohybu a motoriky. A hlavně díky společnému cirkusení posílíme vztah mezi dětmi a jejich rodiči. Bleší cirkus je určen pro dvojice - dítě a dospělý. Naše doporučení - malí cirkusáci by už měli umět chodit, aby si workshop pořádně užili.

 

 

 

 

Moment! (22.4. 9:30 a 10.30)

Něžná trashpunková inscenace pro batolata a jejich rodiče.

Stačí malý moment a obyčejné předměty ožívají. Skříp. Písk. Vrz. Rachtata. Přicházejí plechoví hrdinové od popelnic. Nenechte se zmást jejich možná trochu drsným zevnějškem, skrývá se za ním něžná duše. Vydejte se s námi do světa, kde i rezavé plechovky vyprávějí fascinující příběhy.Představení následuje trend divadla pro nejmenšího diváka, které respektuje potřeby malých dětí a nenásilnou formou seznamuje s uměním.

Délka představení: 40 minut i s časem na hraní po představení. Představení je určeno pro děti od 10 měsíců a jejich dospěláky

 

Free Joomla! template by Age Themes